O firmie Russell

Firma Russell zaczynała działalność w branży zabawkowej w 1998 r. W 2002 roku zaczęliśmy dystrybucję na wyłączność produktów Russ Berie. Piękne maskotki szybko podbiły serca klientów. Rok później w naszej ofercie pojawiły się produkty Carte Blanche, czyli urocze misie Me to you (także na wyłączność w Polsce), uzupełniając asortyment pluszaków. Nasza działalność na rynku polskim została jeszcze w tym samym roku doceniona – otrzymaliśmy nagrodę dla najbardziej obiecującego dystrybutora.

W 2004 roku do naszej oferty zawitała Crayola (wyłączność). Doskonałej jakości kredki, flamastry, farby, akcesoria plastyczne zapewniły nam miejsce w wielu sklepach małych i dużych.

Dwa lata później Russell został wyłącznym dystrybutorem firmy 4M na rynku polskim, tym samym wchodząc w zabawkę kreatywną, naukową. Produkty zostały świetnie przyjęte, dlatego po roku działań wprowadziliśmy je w opakowaniach po polsku.

W 2009 roku wśród produktów oferowanych przez Russell znalazły się produkty sygnowane nazwiskiem fotografki Anne Geddes – jedyne w swoim rodzaju lalki. Do dziś – już od dekady – są jednym z ulubionych produktów naszych klientów.

Kolejne lata to dla Russella dalszy rozwój oferty (i kanałów sprzedaży: w 2015 roku powstał pierwszy detaliczny sklep – Uczy i Bawi. Dwa lata później powołaliśmy do życia platformę e-commerce Uczyibawi.pl).

W 2016 roku do oferty dołączyliśmy zabawki Addo. Brytyjska marka doskonale wpisała się w misję firmy – naukowe zestawy oraz zabawki plastyczne umocniły pozycję Russella jako eksperta od zabawek edukacyjnych.

Także dodana do portfolio w 2018 roku marka Headu pasowała do idei Russella – puzzle i układanki zgodne z duchem pedagogiki Montessori szybko zaskarbiły sobie przychylność polskich rodziców.

W 2019 roku dołączyły do nas marki Nice i Avenir. Pierwsza to włoskie akcesoria dla dziewcząt z cekinami oraz zestawy DYI (slime, bomby kąpielowe) i zabawki edukacyjne. Druga to plastyczne akcesoria, zabawki, maskotki DIY w pięknym designie kładące nacisk na wolność w sposobie wykorzystania zabawki przez jej małego użytkownika.

W kolejnych latach będziemy stawiali na umocnienie pozycji eksperckiej w dziedzinie zabawki edukacyjnej i kreatywnej, poszerzając ofertę o kolejne marki.

Siedziba firmy Russell mieści się w warszawskim Międzylesiu. Nasz magazyn zlokalizowany jest w Rzeszowie.

Sklepy stacjonarne Uczy i Bawi:

  • CH Ferio Wawer, ul. Szpotańskiego 24, 04-760 Warszawa
  • CH Łopuszańska 22, ul. Łopuszańska 22, Warszawa
  • Plac Vogla 62 lok. 23, 02-990 Warszawa
  • CH Nowa Stacja Pruszków, ul. Sienkiewicza 19, 05-800 Pruszków
  • CH Malta, ul. Maltańska 1, 61-131 Poznań

siedziba firmy russell

uczy i bawi logotyp

Gdzie nas znajdziesz

Russell Kondracki s.j.

ul. Konopna 9, 04-707, Warszawa

Godziny otwarcia:
8.00-17.00
poniedziałek-piątek

Kontakt:
+48 22 815 35 66
b2b@russell.pl